Online İtibar Yönetimi

Gün geçtikçe değişen ve gelişen teknolojiyi yanınıza alarak, markanızı oluşabilecek tüm kriz ve fırsatlara karşı; Türkiye’nin en deneyimli ve profesyonel online itibar yönetimi ekibi ile koruyun!

Markanız emin ellerde! Türkiye’nin online itibar yönetimi hizmetini veren ilk ajansıyız. Sektörün en deneyimli ve lider ajansı olarak markaların, ürünlerin, servislerin ve kişilerin dijital ortamlardaki algı ve imajlarını yönetiyor, tüm potansiyel açılarıyla takip ediyoruz.

Referanslarımızdan da anlaşılacağız gibi; bugüne kadar pek çok farklı sektörden yüzlerce büyük kurumun ve kişinin dijital dünyada yaşadığı krizleri online itibar yönetimi hizmeti kapsamında başarıyla yönettik.

Sektördeki En Deneyimli Profesyoneller

Sektörün açık ara lideri olduğumuz bu hizmette birçoğu Fortune 500 içerisinde yer alan finanstan, telekomünikasyona, enerjiden, otomotive farklı sektörlerden çok sayıda markaya ve Türkiye’nin en büyük holdinglerine bu hizmeti sunmaya devam ediyoruz.
Türkiye’nin ilk ve bu konuda en derin şekilde uzmanlaşan ajansı olarak, yardımcı olduğumuz 100’lerce kriz sayesinde eşsiz bir know-how ve tecrübeye sahibiz.

Üst düzey yöneticilerimizin de dahil olduğu tecrübeli ve uzman ekibimizle olası kriz senaryolarını markalarımız için önceden oluşturuyor, olası kriz yönetim planları hazırlayarak stratejilerini en doğru ve en hızlı şekilde belirlemelerine yardımcı oluyor ve gerçekleşmesi durumunda ise krizlerimizi bu planları baz alarak yönetiyoruz. Gerektiği durumlarda birbirleriyle entegre bir şekilde çalışan ekiplerimiz krizin gidişatına göre planlarımızı güncelliyor.

Böylece birlikte çalıştığımız markalar da dijital dünyadaki algılarını etkileyebilecek her türlü olaya karşı hazırlıklı ve her zaman bir adım önde oluyor.

 

Sosyal Medya Takip Aracı
Online İtibar Yönetimi Aracınız: BoomSonar

Online itibar yönetimi web ve sosyal medya takibinden başlar. Biz de bu düşünceyle 2009 yılında Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş eş zamanlı web & sosyal medya takip ve raporlama programı BoomSonar’ı hayata geçirdik.

Tamamen kendi uzmanlığımızla geliştirdiğimiz eş zamanlı web & sosyal medya takip aracı BoomSonar ile birlikte çalıştığımız markaları dinliyor, online itibar süreçlerini yönetiyor, analiz ediyor ve kriz durumunda ihtiyaçlarına uygun metotlar geliştirerek müdahale ederek markaların algısını her zaman koruyoruz.

Online İtibar ve Kriz Yönetimi
Online İtibar Yönetimi Nedir?

Online İtibar Yönetimi Nedir?

CEO’muz Tevfik Bülent ÖngünOnline itibar yönetimi nedir?” sorusunu şu şekilde yanıtlıyor:

Online itibar yönetimi marka, ürün, hizmet, yönetici ve ünlü kişilerin dijital ortamlardaki algılarının, mevcut veya potansiyel krizlerini de kapsayacak şekilde planlanması ve yönetilmesidir. Arama motoru optimizasyonundan, web ve sosyal medya takibine, online müşteri ilişkileri yönetiminden bilişim hukukuna kadar birçok farklı disiplinde gerçek anlamda uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Yani teknik, iletişimle alakalı birçok dinamiğin bir arada ve doğru şekilde kullanılmasını gerektirir.
Müşterilerin birçoğunun da en çok yanılgıya düştüğü nokta da burada başlar. Online itibar yönetimi bir bütünlük gerektirir. Sadece arama motoru optimizasyonu (SEO), sadece sosyal medya takip ya da sadece sıradan halkla ilişkiler çalışmaları değildir. Kurumsal dünyada markanızı koruyabilmenin sırrı da bunu bilmekten geçer. Online kriz yönetimi offline’a göre farklılık gösterir ancak her halükarda ikisini birden düşünmeniz gerekir.

Online krizlerin yönetim şekilleri ve sayıları da ciddi şekilde fazla ve farklıdır.
Birçok farklı tipte krize hazırlıklı olmanız, çok çok hızlı çözüm üretmeniz ve hareket etmeniz gerekir. Ayrıca, tüm bunları yaparken ajans ile markanın eş zamanlı ve uyum içerisinde çalışabiliyor olması şarttır. Ve tüm bu süreçlerin ajansınızın tecrübesi ve bilgisi kullanılarak önceden planlanmış olması gerekir.“

İtibarınızı ciddiye almalısınız

Markalaşmanın en önemli adımlarından biri olan online itibar yönetimini markanızın hedef kitleniz üzerindeki algısını yönetmek için kullanabilirsiniz. Bir markanın itibarı hiçbir şekilde riske atılacak bir değer değildir. Bugün milyarlarca insanın dijitalde olduğu bir dünyada itibarınız için online belki de en önemli alandır. “%100 güvenilir olma ve kurumsala uygun şekilde” prensibi ile çalışan Tick Tock Boom, bu hizmeti aldığınızda sizi güvende hissettirerek gizliliğinize önem verir.

Unutmayın; dijital mecralarda yapacağınız çalışmalar bütünüyle markanız hakkında karşınıza çıkabilecek olumlu ve olumsuz tüm yorumları, şikayetleri, yanlış haberleri doğru şekilde ve tek elden yönetebilir, başkaları için tehdit sayılabilecek durumları fırsata çevirebilirsiniz.

Bizimle görüşmeden kararınızı vermeyin

Sektörün en deneyimli ve uzman ajansı olarak, bugüne kadar birçok farklı sektörden büyük markanın ve kişinin dijital dünyadaki itibarını yönettik. Markanızın itibarını bu konuda Türkiye’deki sektörün kurucusu ve açık ara lideri ile koruyun. Bize +90 212 293 80 00 numaralı telefondan veya info@ttboom.com adresinden hemen ulaşabilirsiniz.

Online itibar yönetimi hizmeti
Bize Ulaşın

Online İtibar Yönetimi hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve size özel sunabileceğimiz çözümleri anlatabilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin.